Чому «Пішак», а не, припустимо, «Король і Королева»?

Пішак - має можливість стати будь-якою фігурою, тобто у нього є перспектива.

З нашого «Пішака» вийшли і Королі, і Королеви.

Шаховий клуб «Пішак» - справжня знахідка для тих, хто хоче і бажає навчити мистецтву шахів своїх дітей або ж підвищити свою власну кваліфікацію. У клуб можна приводити дітей, починаючи з 4-5 років. Для самих маленьких створена ефективна програма навчання і розвитку інтелекту дитини.

Клуб створений в 1978 році за активної участі Саханович Лідії Гнатівни. Через короткий час після створення команда клубу в першості України серед ДЮСШ та БП зайняла 2-е місце. У республіканському турнірі «Біла Тура» команда середньої школи № 142, яка була укомплектована вихованцями клубу, зайняла 1-е місце, а у всесоюзному турнірі - 3-е місце.

Серед кращих спортсменів-випускників клубу - міжнародний гросмейстер Антон Коробов (чемпіон України та Європи, переможець і призер національних та міжнародних турнірів), міжнародний гросмейстер Олександр Береловіч, міжнародний майстер Кубата (Гордон) Вікторія Валеріївна.

Також, в певні періоди, в ш / к "Пішак" навчалися міжнародний майстер Роман Єфремов, міжнародні гросмейстери з шахів серед жінок Євгенія Долуханова та Анна Ушеніна.

Головне призначення «Пішака» - у тому, щоб якомога більшому числу хлопчиків і дівчат прищепити любов до найстародавнішої у світі гри, а, значить, і навчити самостійно мислити і творити не тільки за шахівницею, а й у житті: думка, натхнення , уява, спалах фантазії - все це, в кінцевому рахунку, виливається в шлях від хаосу до порядку, є моделлю справедливості.

Шахи допоможуть вашій дитині:

· самостійно мислити і відповідально приймати рішення;

· навчитися концентрувати увагу на одному процесі, звідси виробляється посидючість;

· завдяки своїй спортивній складовій шахи виховують характер, бажання перемогти;

· навчання шахам дарує дитині радість гри, одночасно з цим будучи ефективним інструментом її розумового розвитку.

Шаховий клуб «Пішак» є першою сходинкою для подальшої підготовки спортсменів-шахістів. На базі Вищого спортивного училища працюють класи з набором шахістів-розрядників. У провідних вищих навчальних закладах Харкова, таких, як НЮАУ, ХНУРЕ та інших створені шахові команди, триває спортивне зростання і вдосконалення спортсменів

Клуб сьогодні:

- 250 спортсменів. За період існування - більше 16.000 дітей (за скрупульозними підрахунками Саханович Лідії Гнатівни) віком від 4 до 20 років;

- переможці та призери чемпіонатів України та міжнародних турнірів;

- учасник регіональної громадської організації федерація шахів Харківщини "Пішак".

Кiлькiсть переглядiв: 4502

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.